Zapraszamy od obejrzenia galerii   
PALLADIUM TO 1700 M2 POWIERZCHNI NA KTÓREJ MOŻESZ ZORGANIZOWAĆ WYJĄTKOWY EVENT    
Kalendarium
 
Udostępnij
Piątek, 10. marca 2017, 20:30
  

Zeskanuj kod telefonem, aby zapisać zdarzenie w kalendarzu:

HEY - Palladium- KONCERT WYPRZEDANY !

 

10.03.2017 Palladium - KONCERT WYPRZEDANY

wejście: 19:00

start koncertu: 20:30

Bilety: 67 zł (od 1.03.2017)

Miejsca sprzedaży: bileteria Palladium, ul. Złota 9, bileterie Empik, sieć sklepów Media Markt i Saturn

Sprzedaż online: palladium.art.pl, ebilet.pl , eventim.pl , ticketpro.pl, ticketmaster.pl

Hey to jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych. Od 1992 r. ich twórczość–znakomite kompozycje opatrzone poruszającymi i szczerymi tekstami Katarzyny Nosowskiej - szybko zjednały sobie publiczność.

Pierwsza płyta Hey’a „Fire”wydana w 1993 r. jest dziśjednąz najmocniejszych pozycji kanonu polskich albumów rockowych. Kolejne studyjne wydawnictwa Hey’a to: „Ho!”(1994),„Heledore”(EP, 1995), „?”(1995), uznawana przez wielu fanów za najlepszy album w historii grupy. Kolejne to „Karma”(1997) oraz „Hey”(1999), po wydaniu którego zespółopuściłjego współzałożyciel i lider Piotr Banach. Zastąpiłgo gitarzysta PawełKrawczyk (wcześniej m.in. Ahimsa i Houk), który doskonale wkomponowałsięw zespół, czego dowodem była płyta „[sic!]”(2001). Krążek przyniósłkilkanaście doskonałych piosenek, powrót na listy przebojów i renesans popularności Hey’a. Zorganizowanąz okazji 10–lecia istnienia zespołu trasękoncertowąpodsumowałpodwójny album „[koncertowy]”(2003). W tym samym roku zostałwydany premierowy album „music, music”, na którym Hey zaproponowałdośćeksperymentalne kompozycje nasycone elektroniką. I choćwielu twierdziło, że zespółzbyt daleko odszedłod swoich korzeni, to jednak frekwencja na trasie promującej to wydawnictwo potwierdziła, że publicznośćdoceniła równieżnowe pomysły muzyków. Kolejny studyjny album „Echosystem”(2005) jest zdecydowanie bardziej gitarowy i melodyjny niżpoprzedni, a momentami wręcz przebojowy. Kilka miesięcy po jego premierze ukazało sięDVD „Echosystem”, zawierające paradokumentalny film przedstawiający pracęzespołu nad płytą. We wrześniu 2007 w warszawskim Teatrze Roma odbyłsiękoncert z cyku MTV Unplugged. Nowe aranżacje piosenek, wyśmienici goście i rozbudowane instrumentarium sprawiły, że znane piosenki Hey’a zyskały zupełnie nowe oblicze. Koncert wydany w formie CD i DVD stałsięjednym z bestsellerów roku 2007. Krótko po tym wydarzeniu zespółzagrałkolejnąjubileuszowątrasę–„92-07”, tym razem  z okazji 15. urodzin.

 

Początek roku 2009 upłynąłpod znakiem pracy nad nowym albumem, którego częśćinstrumentalna została zarejestrowana w miasteczku westernowym w Sarnowej Górze, a wokale w studio Fonoplastykon we Wrocławiu. Płyta zatytułowana „Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!”ukazała się23 października 2009 r. i pokryła siępodwójnąplatynąza sprzedażponad 60 tys. egz.

 

Kolejne wydawnictwo zespołu to album "RE-MURPED!" z maja 2010 r. zawierający zremiksowane wersje piosenek z krążka "Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!". Remiksów podjęli sięm.in. Smolik, Rawski, Plastic oraz Bueno Bros. W tym samym roku zespółwziąłudziałw projekcie „Najmniejszy Koncert Świata”, podczas którego wystąpiłdla 20 słuchaczy w podkrakowskim Alvernia Studios. W grudniu zapis tego koncertu ukazałsięna DVD.

 

Także w grudniu Hey zagrałkilka wyjątkowych koncertów podczas minitrasy „Re-edycje”. Koncertów wyjątkowych, bo zainspirowanych reedycjami pierwszych albumów, które po kilkunastu latach od swojej premiery, ponownie pojawiły sięna rynku. Na program koncertów złożyły sięgłównie utwory z płyt: „Fire”, „Ho!”, „?”i „Karma”. Gościem trasy byłduet Bueno Bros –autorzy kilku remiksów, które znalazły się  na  „RE-MURPED!”

 

W 2012 r. zespołu współpracowałz Marcinem Zabrockim, kompozytorem i multiinstrumentalista znany m.in. ze współpracy z grupami: Biff, Pogodno i Mordy. Wiosna i lato tego roku zespółspędziłpracując nad materiałem na nowy studyjny album. Premiera płyty zatytułowanej „Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan”miała miejsce w listopadzie 2012 r. Pierwszym singlem promującym to wydawnictwo jest piosenka tytułowa, kolejne single to „Co tam?”i „Podobno”.

 

Kompozytorem większości piosenek jest PawełKrawczyk, którego wsparli: Katarzyna Nosowska, Marcin Zabrocki, Jacek Chrzanowski. Teksty sąautorstwa Katarzyny Nosowskiej - z wyjątkiem jednego, który napisała i zaśpiewała Gaba Kulka. Jeśli wsłuchamy sięw teksty, okaże się, że to byćmoże najbardziej pozytywna płyta Hey’a. Katarzyna Nosowska patrzy na świat ze spokojem, śmiało przygląda siężyciu i zachodzącym w nim zmianom.

 

Rok 2014 minąłpod znakiem kooperacji z teatrem. Katarzyna Nosowska oraz PawełKrawczyk zostali zaangażowani do skomponowania muzyki do najnowszych spektakli Maji Kleczewskiej. W jednym z nich “Cienie. Eurydyka mówi:”Katarzyna wykonuje trzy nowe, niepublikowane piosenki na żywo.

 

Również w 2014 roku HEY wyruszył w trasę HEY Unplugged po niecałych 7 latach od wydania albumu z serii MTV Unplugged. Na potrzeby tej wyjątkowej trasy skład zespołu został poszerzony o doskonałych muzyków. Znane utwory HEYa uzyskały akustyczne aranżacje, a wśród gości na scenie pojawiła się Agata Kulesza. Po raz kolejny trasa osiągnęła ogromny sukces, wszystkie koncerty odbyły się przy pełnych salach. Niezwykłą pamiątką po tej trasie jest płyta „HEY w Filharmonii Szczecin”, która jest zapisem koncertu zespołu w szczecińskiej Filharmonii. Wydawnictwo ukazało się w czerwcu 2015 roku.  Natomiast, nowy, studyjny album miał swoją premierę 22 kwietnia br.. Jego tytuł to "BŁYSK", a promują  go  single "Prędko, prędzej" oraz "Historie" - obydwa utwory  dotarły do 1 miejsca legendarnej LP3. Jeszcze przed ukazaniem się nowego krążka, zespół pokusił się o niezwykły eksperyment, a mianowicie zagrał serię klubowych koncertów "przedBŁYSK", podczas których, publiczność mogła zapoznać się z całym materiałem  z nadchodzącej płyty. Występy te cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. W lecie Hey pojawił się na kilku festiwalach m.in. Przystanek Woodstock, Gdańsk Dźwiga Muzę, Kraków Live Festival. W lecie Hey pojawił się na kilku festiwalach m.in. Przystanek Woodstock, Gdańsk Dźwiga Muzę, Kraków Live Festival. Jesienią odbyła się trasa "BŁYSK 2016", podczas której muzycy odwiedzili 23 miasta. Następna seria koncertów pod nazwą "BŁYSK 2017" wystartuje 10 lutego w Radomiu.

Hey i Katarzyna sąnajczęściej nominowanymi artystami w historii nagród Fryderyk, a zdobyli ich w sumie 23!

 

Wróć

Multimedia

Dla tego zdarzenia nie ma dodanych żadnych zdjęć

Wycieczka

Newsletter

Jesteś tutaj:

Home Kalendarium

Kontakt

Teatr Palladium, Bileteria Palladium
ul. Złota 9, Warszawa
tel: (22) 827 70 49
godz 12.00 - 19.00
poniedziałek - niedziela
Fundacja Universitatis Varsoviensis Proxima Hybrydy Samsung XL Energy drink eBilet ISIC