Zapraszamy od obejrzenia galerii   
PALLADIUM TO 1700 M2 POWIERZCHNI NA KTÓREJ MOŻESZ ZORGANIZOWAĆ WYJĄTKOWY EVENT    
Kalendarium
 
Udostępnij
Środa, 10. maja 2017, 19:30
  

Zeskanuj kod telefonem, aby zapisać zdarzenie w kalendarzu:

MRABAI CEIBA with BOGDAN DJUKIC SACRED CHANT CONCERT - PALLADIUM

 

Tranformującą muzyczna podróż do krainy starożytnych matr i poezji Rumiego już w maju!

MRABAI CEIBA with BOGDAN DJUKIC SACRED CHANT CONCERT

10.05.2017 godz. 19:30 / Palladium

BILETY od 99 zł dostępne w sieci EVENTIM www.eventim.pl; salonach EMPIK i wielu innych punktach sprzedaży bezpośredniej.

„Ten fenomenalny miks kobiecego i męskiego wokalu oczaruje cię, uwiedzie i wreszcie wprawi w stan totalnego spokoju”. (Dana Wright).

Odkąd słucham płyty Mirabai Ceiba „Between The Shores of Our Souls”, nie mogę wyjść z podziwu. Może dlatego, że tym razem znalazły się na niej liryki inspirowane poezją Rumiego i Khalil Gibrana, a może dlatego, że odnalazłam tu ślady obecności światowej sławy muzyka jazzowego Nils Petera Molvaera?
To i jeszcze coś więcej. Ten krążek wnosi do World Music nie żadne abstrakcyjne, duchowe koncepty, ale czystą miłość, która natychmiast wpada w rezonans z naszymi sercami. Z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że ów rezonans czuje się podczas słuchania każdej ich płyty, a przede wszystkim podczas ich transformujących, duchowych koncertów.
Korzenie
Na scenie widzimy dwie główne postaci: Angelike Baumbach – której eteryczny śpiew, wspierany dźwiękami harfy, fortepianu oraz harmonii miesza się z mocnym głosem i gitarą Markusa Siebera. Synergia vocalu tych dwojga odbiera dech w piersiach. Myślę, że nie tylko dlatego, że świetnie śpiewają, ale również dlatego, że są parą. Markus pochodzi z Niemiec. Angelika urodziła się w Arizonie, jej matka jest Meksykanką, a ojciec Niemcem. Pewnego dnia poznali się w Szkocji i to była miłość od pierwszego wejrzenia, i to się czuje. Z tego punktu widzenia ich relacja staje się wehikułem ich osobistego stylu, przepięknej, duchowej muzyki.
Nazwa zespołu również wynika z mieszanki kultur. Mirabai była jedną z największych mistycznych poetek Indii. Jej imię reprezentuje „eksplorację, oddanie oraz inspirację we wszelkich aspektach boskości”. Natomiast Ceiba to święte drzewo Ameryki Łacińskiej, które nigdy nie jest ścinanie i jest bardzo wysokie. „Chcielibyśmy, aby nasza muzyka była jak drzewo Ceiba: mocno ukorzenione w Matce Ziemi oraz sięgające swoimi gałęziami daleko w kierunku Ojca Nieba”. Honorując swoje latynoskie pochodzenie, Angelika śpiewa również po hiszpańsku.
Nils Peter Molvaer na „Between The Shores Of Our Souls”.
Jedna z ostatnich płyt Mirabai Ceiba zatacza jeszcze szersze artystyczne i kulturowe kręgi. Na „The Shores Of Our Souls”, prezentującej poezję Rumiego i Kahil Gibrana, słyszymy światowej sławy muzyków. Listę otwiera Nils Petter Molvaer, norweski muzyk jazzowy. Dźwięk jego trąbki sączy się tutaj jak dym z kadzidła. Są też wiolonczeliści Noah Hoffeld i Yoed Nir, jak również Megan Gould i Karen Waltuch (altówki) oraz Benjamin Wittman (perkusja).
Ten krążek to prawdziwy muzyczny romans, czarująca gra pomiędzy Angeliką i Markusem, idealny balans pomiędzy yin i yang, mężczyzną i kobietą.
Koncerty
Każdy jest unikalnym doświadczeniem. Tutaj nie tylko słucha się muzyki, ale również staje się jej częścią.
„Niektórzy trochę boją się śpiewać razem z nami po raz pierwszy, ale jeśli z uważnością otworzymy ich na taką możliwość – obawy mijają. Może nigdy wcześniej nie śpiewali żadnej mantry, nie wiedzą co oznaczają poszczególne słowa, ale to nie jest ważne – kiedy zaczną śpiewać – są po prostu szczęśliwi” - mówi Markus.
„Dla niektórych to bardzo inspirujące, że jesteśmy parą – dodaje Angelika – myślę, że to właśnie dlatego mamy to specyficzne połączenie z widownią".
Czytaj więcej o koncertach mantr
Mirabai Ceiba nigdy niczego nie oczekują, mają świadomość, że wchodząc na scenę kreują unikalny klimat i za każdym razem tworzą coś całkiem nowego i pięknego. Tu raczej nie ma podziału na artystów i publiczność, wszyscy są tym samym. To sprzyja atmosferze, w której każdy z nas dość szybko odnajduje swoją własną, wewnętrzną przestrzeń, w której czuje się bezpiecznie i bez obawy może przywołać dawne wspomnienia, dotknąć emocji, których nie dotykał od bardzo, bardzo dawna.
„To co nas inspiruje - mówią Angelika i Markus - to wyrażanie siebie poprzez nasze serca i połączenie z bezwarunkową miłością. W ten sposób otwieramy przestrzeń, w której jesteśmy w stanie spotkać się z innymi dzięki muzyce i wspólnemu śpiewaniu, tym samym zamanifestować nasze intencje zdrowia, miłości i pokoju”.
Podczas koncertów muzycy zaprezentują materiał ze swojej najnowszej płyty  „Sevati” oraz poprzednich: „Between The Shores Of Our Souls”, „Awakened Earth”, „A Hundred Blessings”, „Ocean” i „Flores”.
Tekst Małgorzata Sewati.
„Kiedy śpiewałam z Mirabai Ceiba moje serce zwyczajnie się otworzyło. Myślę, że stało się tak, ponieważ ich muzyka płynie prosto z ich serc, z radością, świętością i oddaniem wprowadzają nas w magiczny świat muzyki”. /Snatam Kaur/.
„Koncerty Mirabai Ceiba to szczodry dar od Wszechświata”. /Alan Di Perna; Yoga Journal, Rolling Stone/.
Krążek Mirabai Ceiba "Between The Shores of Our Souls" znajduje się na prestiżowej liście 10 najlepszych CD New Age Music World 2012 oraz został wybrany jako najlepszy album w 2012 przez ZMR Music Awards.

Więcej o zespole: www.pranaworld.pl

Oficjalna strona Artysty: www.mirabaiceiba.com
BILETY od 99 zł dostępne w sieci EVENTIM www.eventim.pl; salonach EMPIK i wielu innych punktach sprzedaży bezpośredniej.
 

Wróć

Multimedia

Dla tego zdarzenia nie ma dodanych żadnych zdjęć

Wycieczka

Newsletter

Jesteś tutaj:

Home Kalendarium

Kontakt

Teatr Palladium, Bileteria Palladium
ul. Złota 9, Warszawa
tel: (22) 827 70 49
godz 12.00 - 19.00
poniedziałek - niedziela
Fundacja Universitatis Varsoviensis Proxima Hybrydy Samsung XL Energy drink eBilet ISIC